До уваги представників ЗМІ!
За борги приватного ЖЕКу ДТЕК погрожує відключити від електрики житловий будинок на більше ніж 1000 квартир
Мешканці житлового будинку за адресою Михайла Донця 2а в Києві нещодавно вчергове були поінформовані про те, що найближчим часом (26.11) ПрАТ «ДТЕК Київські електромережі» (ДТЕК) вимкне електричне живлення місць загального користування (МЗК) будинку за борги обслуговуючої організації ТОВ «Авіатор-сервіс 24». Зауважимо, раніше ДТЕК вже відключив від електрики по одному з трьох ліфтів у кожному з 8 під’їздів будинку, а також обмежив освітлення коридорів та сходових клітин.
Незважаючи на те, що в інформації ДТЕК йдеться про відключення від електрики тільки МЗК і ліфтів, проблема є більш глобальною. Адже при відключенні МЗК не працюватимуть насоси, що підкачують питну воду на верхні поверхи, а також теплоносій в системи централізованого опалення. Таким чином, борги обслуговуючої організації «Авіатор-Сервіс 24» можуть призвести до катастрофічних і непередбачуваних наслідків для житлового будинку на більше ніж тисячу квартир — у 25-типоверховому будинку на 8 під’їздів не працюватиме жоден ліфт, не буде холодної і гарячої води, через низьку температуру вийде з ладу система опалення…
Для інформації: за електричну енергію, що подається в квартири, їх власники сплачують кошти напряму ДТЕК згідно особистих договорів. За електроенергію, що використовується для систем функціонування будинку, мешканці сплачують в рамках тарифу за обслуговування будинку і прибудинкової території ЖЕКом. Наразі борги ТОВ «Авіатор-сервіс 24» різним постачальникам тільки за електрику складають більше 3 млн грн. В той же час борги мешканців перед ТОВ «Авіатор-сервіс 24» непорівнювальні з цими сумами — це свідчить про те, що мешканці за електрику для будинку сплачували, а ЖЕК ці гроші ДТЕК не перераховував, тобто банально крав.
Також зауважимо наступне: ТОВ «Авіатор-сервіс 24» було нав’язано інвесторам будинку забудовником («Житлоінвестбуд-УКБ») в якості безальтернативного ЖЕКу одразу ж після здачі будинку в експлуатацію наприкінці 2015 року. Засновниками цього ТОВ початково були особи, наближені до колишнього проректора Національного авіаційного університету (НАУ) Максима Луцького, а директором був і є нещодавній студент цього вишу Іван Бабичев (кілька місяців тому він залишився єдиним засновником ТОВ «Авіатор-сервіс 24»). Також нагадаємо, що замовником будівництва комплексу формально виступив Національний авіаційний університет, що пояснює роль Максима Луцького в процесах навколо будинку.
Протягом чотирьох років обслуговування будинку ТОВ «Авіатор-сервіс 24» став фігурантом численних скандалів і, мабуть, одним із лідерів серед київських ЖЕКів за кількістю скарг. Через вкрай незадовільну роботу, тотальне ігнорування вимог та пропозицій мешканців, допомогу в захопленні невідомими особами технічних поверхів будинку, невтручання в знищення несучих конструкцій та ін., мешканці спочатку створили ОСББ «Донця 2а», реєстрація якого була припинена через судові позови осіб, яких пов’язують з М. Луцьким. Нещодавно ж було створено нове ОСББ «Донця 2а – Ініціатива», яке кілька днів тому було офіційно зареєстроване, і має взяти будинок на свій баланс з 1 січня 2020 року. В цьому контексті зауважимо, що згадуваний вище Максим Луцький перед голосуванням за ОСББ кілька разів зустрічався з ініціативною групою, а також публічно виступав перед мешканцями, де заявляв, що у ОСББ в разі його створення будуть великі проблеми з боргами ТОВ «Авіатор-сервіс 24», а також із укладанням договору на постачання електроенергії для потреб будинку. Як бачимо, так і сталося: наразі борги приватної структури намагаються повісити на мешканців будинку, шантажуючи їх відключенням ліфтів і всіх інших систем життєзабезпечення, а винні в розкраданні коштів з приватного ТОВ – намагаються уникнути відповідальності. Просимо журналістів максимально висвітлити ситуацію. Більш детальну інформацію, а також контакти членів правління для коментарів можна отримати на сторінці ОСББ в Facebook: https://www.facebook.com/OSBBDontsa2A/